Iveta Krausová - fotografka, Mladá Boleslav a Praha

Info k focení

Všeobecné obchodní podmínky

si, prosím, přečtěte před focením zde.

Počasí

Za nepříznivého počasí přesuneme focení do atelieru nebo dohodneme jiný termín. V případě neočekávatelné situace (nemoc, nehoda…), z Vaší i mé strany, je možné přesunout focení na jiný termín. Nemůžete-li se z jakéhokoli důvodu dostavit, prosím o včasné zavolání, Váš termín pak mohu nabídnout jinému zájemci.

Oblečení na focení

Více informací k outfitu na naše focení naleznete zde.

Výběr fotografií

Své fotografie si vybíráte z onlinové galerie na mém webu. Vámi vybrané snímky budou profesionálně upravené a obdržíte je v plném rozlišení. Neupravené snímky a rawy neposkytuji.

Dodací lhůta

Náhledy budou k dispozici do týdne od našeho focení. Upravené fotografie budou ke stažení do 40 dnů od provedení výběru z náhledových snímků. Vyberete-li si z náhledů více snímků, než obsahuje konkrétní balíček, prodlužuje se tím doba zpracování fotografíí. Doba zpracování se může protáhnout i v době svátků (např. Vánoce), dovolené či nemoci. Potřebujete-li své fotky do určitého data, poprosím Vás o info při focení a domluvíme se.

Platba

Platba probíhá převodem na účet na základě platebních údajů, které ode mne obdržíte po provedení výběru z náhledových snímků a před zahájením konečných úprav fotografií. Počet fotek v balíčku je dán, nelze objednat méně fotek. V případě nadstandartní náročnosti zakázky (větší množství focených osob, velký rozsah postprodukce, časová náročnost…) bude cena po dohodě upravená.

 

Výsledný formát

Snímky obdržíte v poměru stran 2 : 3 (fotografie 10x15, 13x18, 20x30…), ve formátu JPEG. Pokud Vám z některé fotografie udělám i výřez, nedoporučuji tisk ve velkém formátu.

Miminka / Newborn

Fotím do 12 dnů od narození. Zapíši si Váš přibližný termín porodu, zavoláme si, až se miminko narodí (ještě z porodnice) a termín focení doladíme. Nestihnete-li focení do 12 dnů po narození miminka, doporučuji zvolit lifestylové focení (u mne v ateliéru, či u Vás doma), nebo přijít s děťátkem později, cca. ve věku 4–6 měsíců, kdy již vydrží na bříšku, zdvihají hlavičku… Fotí-li se s miminkem i "starší" sourozenci, doporučuji vám zvolit spíše focení lifestylové.

Více informací naleznete zde

Svatební focení

Součástí svatebních balíčků je i předsvatební schůzka, na které si popovídáme o Vašich představách, doladíme detaily a podepíšeme smlouvu o svatebním focení. Konečný výběr snímků provádím u svatebního focení já osobně, vždy ale garantuji počet snímků daného balíčku.

Retuše

Fotografie procházejí standartní úpravou, tou je myšlen ořez, tonalita, úprava barev, kontrastu, saturace, zostření, popř. odstranění lehkých kosmetických vad (akné, modřina). V ceně nejsou pokročilejší úpravy (nadstandartní retuše, změny postavy, odstranění vrásek, odstranění předmětu z pozadí…). Po dohodě je možné domluvit líčení před focením profesionální vizážistkou (ceny dle jejího ceníku). Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci fotografií.

Tisk / Plátno / Fotokniha/ Foto do skla/Foto na dřevo

Dle domluvy je možno objednat fotoknihu z Vašich fotografií, foto na plátno či dřevo (30x40, 60x90...viz blog).

Přiobjednání tištěných fotografií: 10x15 – 15,– Kč; 13x18 – 20,– Kč; A5 - 50,-; 20x30 (A4) – 80,– Kč; A3 160,-Kč; 40x60 - 550,-Kč.

Snímky zasílám do tiskárny, případně tisknu na fotografické tiskárně Canon Pixma Pro-10S.

Archivace

Vaše upravené fotografie zálohuji po dobu 2 let, neupravené 2 měsíce.

Dárkový poukaz

Nabízím Vám prodej dárkové poukázky na focení. Focení musí proběhnout do konce platnosti poukázky, není-li uplatněna do konce doby platnosti, propadá bez náhrady. Je nutné včasné objednání, doporučuji 2-3 měsíce před samotným focením :-)

Pozdní příchod

Pozdním příchodem si zkracujete Vám rezervovaný čas focení.

Neupravené fotografie

Neupravené snímky a rawy neposkytuji.

Autorské právo / Záznam / Potvrzení

Vzniklé fotografie běžně používám k vlastní prezentaci v portfoliu, na webových stránkách či ve fotografických soutěžích. Nepřejete-li si jejich zveřejnění, poprosím Vás o tuto informaci nejpozději v den našeho focení. Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci. V průběhu focení není dovoleno pořizovat jakýkoli záznam (fotografovat, natáčet video) bez mého souhlasu.

Máte zájem být informován o speciálních akcích?

Zanechte nám svůj e-mail.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
detail