Iveta Krausová - fotografka, Mladá Boleslav a Praha

Info k focení

Všeobecné obchodní podmínky

si, prosím, přečtěte před focením zde.

Objednání focení

Až budete vědět, který balíček a které focení je pro vás to pravé, stačí kliknout na záložku "Chci focení" a intuitivně vyplnit vaše přání a potřebné informace, které mi pomohou připravit focení tak, abyste byli spokojení. Většinou ode mě po objednání obdržíte další již konkrétnější informace a zůstaneme nadále v kontaktu, pokud byste měli jakékoli dotazy.

 

Lokace

Na lokaci focení se společně domluvíme. Nebráním se jakémukoli nápadu pro exteriérové focení. Ráda fotím na různých místech, která jsou blízká vám, která máte rádi, a kde se cítíte fajn. I to je na fotkách znát.

Počasí

Za nepříznivého počasí po vzájemné dohodě dohodneme jiný termín našeho focení. V případě neočekávatelné situace (nemoc, nehoda…), z Vaší i mé strany, je také možné přesunout focení na jiný termín. Nemůžete-li se z jakéhokoli důvodu dostavit, prosím Vás o včasné zavolání, Váš termín pak mohu nabídnout jinému zájemci.

Oblečení na focení

Více informací k outfitu na naše focení naleznete zde. Správný outfit na fotkách dělá pravé divy, ale měli byste se v něm hlavně cítit fajn.

Výběr fotografií

Výběr fotografií po focení mohu provést já (nejčastěji u rodinných reportáží a lifestylového focení) či Vy (zpravidla u newborn, ateliérového či boudoirového focení), a sice z onlinové galerie na mém webu, ke které máte přístup pouze Vy. Vámi vybrané snímky budou profesionálně upravené a obdržíte je v plném rozlišení. V datové podobě si upravené snímky stáhnete pomocí linku, který Vám po jejich úpravě zašlu do Vašeho emailu, a který bude funkční po dobu jednoho měsíce. Tento link můžete případně sdílet i s Vašimi blízkými či přáteli. Neupravené snímky a rawy bohužel v žádném případě neposkytuji.

Dodací lhůta

Náhledy pro Váš výběr budou k dispozici do týdne od našeho focení. Upravené fotografie budou ke stažení do 40 dnů od provedení výběru z náhledových snímků, případně od našeho focení, provádím-li výběr já. Vyberete-li si z náhledů více snímků, než obsahuje konkrétní balíček, může se tím prodloužit doba zpracování fotografií. Doba zpracování se může protáhnout i v době svátků (např. Vánoce), dovolené či nemoci. Potřebujete-li své fotky do určitého data, poprosím Vás o info při focení a jistě se domluvíme.

Platba

Platba probíhá převodem na účet na základě platebních údajů, které ode mě obdržíte po provedení výběru z náhledových snímků a před zahájením konečných úprav fotografií. Počet fotek v balíčku je dán, nelze objednat méně fotek. V případě nadstandardní náročnosti zakázky (větší množství focených osob, velký rozsah postprodukce, časová náročnost…) bude cena po dohodě upravená.

 

Výsledný formát

Digitální snímky obdržíte v poměru stran 2 : 3 (pro fotografie 10x15, 13x19, 20x30…), ve formátu JPEG. Pokud Vám z některé fotografie udělám i výřez, nedoporučuji tisk v příliš velkém formátu.

Slideshow s melodií

K některým balíčkům ode mě dostáváte i slideshow s melodií, kterou pro vás vytvořím z vašich fotografií. Jedná se o HD slideshow, která působivě odvypráví příběh, který spolu nafotíme. Zákazníci je milují. Můžete je sdílet se svými blízkými či přáteli. Jak může vypadat, se podívejte zde.

 

Miminka / Newborn

Newborn - novorozená polohovaná miminka v ateliéru fotím pouze do 12 dnů od jejich narození. Zapíši si Váš přibližný termín porodu, zavoláme si, až se miminko narodí (ještě z porodnice) a termín focení doladíme. Nestihnete-li focení do 12 dnů po narození miminka, doporučuji zvolit lifestylové focení (u mne v ateliéru, či u Vás doma), nebo přijít s děťátkem později, cca. ve věku 4–6 měsíců, kdy již vydrží na bříšku, zdvihají hlavičku… Fotí-li se s miminkem i "starší" sourozenci, doporučuji vám ze zkušenosti zvolit spíše focení lifestylové.

Proč, jak focení probíhá a více informací k focení miminka naleznete zde

Svatební focení

Součástí svatebních balíčků je i předsvatební schůzka, na které si popovídáme o Vašich představách, doladíme detaily a podepíšeme smlouvu o svatebním focení. Konečný výběr snímků provádím u svatebního focení já osobně, vždy ale garantuji počet snímků daného balíčku. Domluvit se můžeme také na fotografických produktech, které by se vám líbily.

Retuše

Fotografie procházejí standardní úpravou, tou je myšlen ořez, tonalita, úprava barev, kontrastu, saturace, zostření, popř. odstranění lehkých dočasných kosmetických vad (akné, modřina). V ceně nejsou pokročilejší úpravy (nadstandartní retuše, změny postavy, odstranění vrásek, odstranění předmětu z pozadí…). Po dohodě je možné domluvit líčení před focením profesionální vizážistkou (ceny dle ceníku vizážistky). Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci fotografií.

Tisk / Plátno / Fotokniha/ Foto do skla/Foto na dřevo

Dle domluvy je možno objednat fotoknihu z Vašich fotografií, foto na plátno či dřevo (30x40, 60x90...viz můj blog).

Objednání tištěných fotografií je možné po dohodě: 10x15 – 15,– Kč; 13x18 – 20,– Kč; A5 - 50,-; 20x30 (A4) – 80,– Kč; A3 160,-Kč; 40x60 - 550,-Kč.

Snímky zasílám do profesionálního fotolabu, případně tisknu na fotografické tiskárně Canon Pixma Pro-10S.

Archivace

Vaše upravené fotografie zálohuji po dobu 2 let, neupravené po dobu jednoho měsíce.

Dárkový poukaz

Nabídnout Vám mohu dárkové poukázky na focení. Focení musí proběhnout do konce platnosti poukázky, není-li uplatněna do konce doby platnosti, propadá bez náhrady. Je nutné včasné objednání, doporučuji 2-3 měsíce před samotným focením :-)

Pozdní příchod

Pozdním příchodem si bohužel zkracujete Vám rezervovaný čas focení.

Neupravené fotografie

Neupravené snímky a rawy v žádném případě neposkytuji.

Autorské právo / Záznam / Potvrzení

Vzniklé fotografie běžně používám k vlastní prezentaci v portfoliu, na webových stránkách či ve fotografických soutěžích. Nepřejete-li si jejich zveřejnění, poprosím Vás o tuto informaci nejpozději v den našeho focení. Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci. V průběhu focení není dovoleno pořizovat jakýkoli záznam (fotografovat, natáčet video) bez mého souhlasu.

Máte zájem být informován o speciálních akcích?

Zanechte nám svůj e-mail.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
detail