Iveta Krausová - fotografka, Mladá Boleslav a Praha

Newborn focení - informace pro Vás

Připravila jsem pro Vás pár informací k focení newborňátek, abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak takové newborn focení probíhá a co k němu potřebujete.

Newborn – novorozená miminka – fotím do čtrnácti dnů od jejich narození, ideálně 7. až 12. den jejich života. Předběžně si domluvíme termín, dle termínu porodu, a zavoláme si, až se miminko narodí, ještě z porodnice, abychom termín doladily J

newborn foto

Vím (z vlastní zkušenosti), že se maminkám po porodu cestovat nechce, když je to navíc ještě jejich první miminko, vše je nové, rodina si na sebe a na nový režim zvyká…přesto se maminky snažte s miminkem přijet do dvou týdnů od porodu. Miminka jsou spavá a polohování bude jednodušší.

Někdy se stává, že maminka třeba ze zdravotních důvodů cestovat s miminkem nesmí, pak se můžeme domluvit a já přijedu za Vámi. Potřebné dekorace si přivezu s sebou. Možnosti (aranže, rekvizity..) jsou omezenější, ale i na takovéto variantě se dá domluvit…Nejdůležitější je pro mě dostatek denního světla, které k focení potřebuji, záblesková světla na miminka nepoužívám.

Pokud tento termín z jakéhokoli důvodu nestihnete, doporučuji pak fotit v náruči u rodičů nebo lifestyle, polohování se většinou nedaří…nebo pak počkat na dobu, kdy děti začnou „pást koníky“, zdvihat se na ručičkách…

Focení newborňátek je časově náročné, může se stát, že se podaří dobře a rychle uspat a budeme mít fotky hotové brzy, ale může se stát, a stává se, že se focení protáhne na několik i více hodin, počítejte raději s druhou variantou. Nalaďte se a buďte v pohodě, miminka to cítí J

newborn foto mlada boleslav

Tatínkům a sourozencům připadá čekání většinou dlouhé, je proto fajn, když třeba dorazí o něco déle, ideálně třeba na zavolání…mohou si i odskočit vyřídit, co potřebují a vrátit se za námi :-)

Budeme-li fotit miminko se sourozencem, vyfotíme tyto fotky jako první, starší dětičky většinou dlouho pozornost neudrží, focení je pak pro ně dlouhé a někdy mohou miminko rušit při uspávání…

Nejdůležitější je počkat s kojením až do ateliéru. Většina miminek po cestě, obzvlášť je-li dlouhá, usnou, a ke mně dorazíte s  miminkem vyspinkaným. Nakojíte a poté se pokusíme opět uspávat.

Režim kojení se při focení může lišit od režimu běžného, bude třeba nutné nakojit miminko častěji, než obvykle, či v kratších intervalech, není to nic neobvyklého.

S sebou vezměte náhradní plínky, vlhčené ubrousky, přebalovací podložku, deku, na kterou je miminko zvyklé a používáte-li i DUDLÍKA. Ten nám hodně pomáhá :-) Přestože si myslíte, že ho vaše mimčo nechce, přibalte ho s sebou.

Přibalte svačinku pro sebe. Nekojíte-li, nezapomeňte umělé mléko J

Nejlépe, obléknete-li miminku na cestu nějaký jednoduše sundatelný overálek, bodýčko, pokud by spalo a my ho svlékaly, abychom ho příliš nerušily.

Při focení newborn vytápím ateliér na vyšší teplotu, než obvykle, bývá opravdu velké teplo, oblékněte si proto nějaké lehčí oblečení. S sebou vezměte pro jistotu i náhradní oblečení, často se stávají při focení „nehody“ J a je potřeba se převléknout.

Co se týče aranže, nečekejte, že se podaří nafotit spoustu scén, v mnoha košících, nádobách na x pozadích…není to reálné, záleží na konkrétním miminku, jeho náladě, spinkání,…

Pokud je očekávání menší, výsledek bývá lepší J

Chcete-li se vyfotit s miminkem, oblékněte si něco méně křiklavého, tlumenější barvy, jednobarevné oblečení bývá nejlepší. Miminko by mělo v náruči vynikat, nemělo by se ztrácet v pestrých barvách či nápisech…Na to samé myslete při oblékání sourozenců, obrázková trička s Kitty nejsou dobrou volbou J

Během focení nepořizujte, prosím, žádné záznamy. Fotky dostanete ode mne ;-)

Máte zájem být informován o speciálních akcích?

Zanechte nám svůj e-mail.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů
detail